We work with amazing Producers & Engineers everyday.

Call or email us today to record your next hit single!

 

 

Alfio Annibalini: DMX, Big Sugar, Wave, Glen Lewis, Kardinal Offishall

Andre Wahl: Hawksley Workman, Great Big Sea, Jill Barber, Mudvayne

Andre M Doucette: 30 Seconds To Mars, Justin Parsons, Fallen Heirs, Ryan Marshell

Andy Curran: Red Elite, Caramel, Mia Kulba, Feebo, Schram

Ben Dunk: Wave, Lee, Sound The Alarm, Adam Gregory, Canadian Idol

Bill Bell: Tara Maclean, Kim Stockwood, Danko Jones, Shaye

Bill Kennedy (RIP): NIN, Out of Your Mouth, Motley Crue, Megadeth

Brian Malouf: Project Orange, Madonna, Kid Rock, Pearl Jam

Black/Whyte Music Group: Black Color Union, Francesco Yates, Buckcherry

Bob Marlette: Bleeker Ridge Black Sabbath Airbourne Sebastian Bach

Cameron McLellon: Protest the Hero, Abandon All Ships, The Stereos

Dale Penner: Nickleback, Naked Planet, Sass Jordan, Mathew Good, Econoline Crush

Dan Achen (RIP): Junkhouse, City and Color, The Miniatures, Feist

Darius Szczepaniak: Sum 41, Entropy, Black Crowes, Raggadeath, Ghost Town Orchestra

Darryl Moen: The Knew Deal, Lee Ann Rimes, Fefe Dobson, Prozzak

Darryl Neudorf: Neko Case, 5440, Sara McLachlan, Linda Ortega, Jim Cuddy

Daryn Barry: Lindy, Katy Perry, Doc Walker, Blue Rodeo, Voivod

David Botrill: I Mother Earth, Peter Gabriel, Tool, Black Bud, Rush

David Ogilvie: Nine Inch Nails, Lindy, Tool, David Bowie, Marilyn Manson

Denis Tougas: Nelly Furtado, Amanda Marshall, Scratching Post, Geddy Lee,

Eric Ratz: Cancer Bats, Big Wreck, Out Of Your Mouth, The Reason, Monster Truck

Fraser T Smith: James Morrison, Adele, Sam Smith, Britney Spears, Nelly Furtado

Gabe Gallucci: Shawn Mendes, D. C. Sun, Danielle Knoll, Max Rivers, Jason Benoit

Gavin Brown: Three Days Grace, Billy Talent, Metric, Thornley, The Tragically Hip

Gordie Sampson: Damhnait Doyle, Carrie Underwood, Natalie MacMaster

Greg Below: Alexisonfire, Cancer Bats, Comeback kid, Get Fighted

Greig Nori: Sum 41, Tremble Charger, No Warning, Sans Sebastian

Ian Bodzasi: Hedley, Sam Roberts, Kim Mitchell, Katy Perry, Geddy Lee

Jag Tanna: J D Fortune, I Mother Earth, Sara Sleen, Clark Nova, Silverstein

Jeff Martin: The Tea Party, Tenth Planet, Jeff Martin

Joe Chiccarelli: Alanis Morissette, Carlos Del Junco, Morrissey, Dwight Yoakam,

Joel Kazmi: Jack Soul, Gryphmse, Busta Rymes, N’Sync, Sloan, Anne Murray,

Joel Plaskett: Two Hours Traffic Sara Slean Gloryhound Thrush Hermit

John Nazario: The Tea Party, Nathan Down, Andrew Jackson, Nelly Furtado

John Whynot: Jason McCoy, Kathleen Edwards, Not By Choice, Garrity

Jon Drew: The Arkells, Tokyo Police Club, Magneta Lane, Fucked Up

Justin Gray: Snow, After School Special, Mariah Carey, Ali Slaight, Joss Stone

Left Hook: Fefe Dobson, Prozzak, Lee Ann Rimes

Lenny Derose: Ladies of the Canyon, Lights, The Tragically Hip, Motley Crue

Lester Mendez: Carlos Santana, Nelly Furtado, Shakira, Seal, Macy Gray, Nickleback, Jason Mraz

Matt DeMatteo:   Big Wreck, Full Nine, Big Sugar, Esthero, Hey Rosetta, Derek Miller

Matt Squire: Demi Lavoto, One Direction, Panic At the Disco, Justin Benlolo

Moe Berg: The Rude Mechanicals, The Pursuit Of Happiness,

Neil King: Tuuli, Green Day, Gob, The Smithsm Alanis Morissette

Nick Blagona: Alexisonfire, The Tea Party, Bee Gees, The Police, Deep Purple

Paul Northfield: I Mother Earth, Clarknova, Rush, Ozzy Osbourne, Dream Theater

Rich Chycki: Rush, Aerosmith, James LeBrie Easy Sleezy, James Evans, Naked Planet

Ruff Ryders: DMX, Eve, Geronimo, Cassidy

Tal Vaisman: Ascot Royals, Black Color Union, Hammercult, Katie Francis, The Unchained

Terry Sawchuk: Jake Owen, Steve Lee Olson, Our Lady Peace, Matt Dusk

Tom Banghart: Mario Ciccone, Blondie, Everclear

Track & Field: Nelly Furtado, Philosopher Kings, Jarvis Church, Knaan, Bono

Ulrich Wild: Deftones, The Kords, Pantera, Snoop Dog, Incubus, White Zombie

Vic Branco: District Avenue, Ghost Town Orchestra, Joey Corsino, Katie Francis, D.C. Sun, Victoria Az

Vic Florencia: The Minatures, Danko Jones, Gordie Sampson, Dearly Beloved